Міра турботи про дитину

Кожен народ мав історично обумовлену систе­му виховання, яка покликана духовно відтворю­вати націю, зберігати її у віках, примножувати ті культурно-історичні, національні здобутки. Національна система виховання складається з принципів, провідних ідей, форм, методів виховної роботи, типів навчальних закладів, концепцій ви­ховання, що склались у масштабах України. Дитина розглядається як головний суб'єкт національного виховання в національній педаго­гіці родинного виховання. Народне родинне виховання своїми способами виховання сягає в глибоку давнину . Великим щастям вважалося продовжувати і повторювати себе в дітях. Найщасливішою була та сім'я, де лунало багато дитячих голосів. У народі на­віть є такі приказки: «Без гілок не дерево, без дітей - не сім'я», «Діти - окраса дому», «Як росте одна дитина, то на старості трудна година». Отже, діти були опорою старих батьків, обов'язком дітей було піклування про батьків. На весіллі часто можна було почути побажання: «Щоб ви мали дітей повну хату», про багаточисельність української сім'ї говорять наші пісні, колядки: «Ой, де куточок, то там синочок, а на печі по дев'ять дочок». Діти виростали захисниками своєї Батьківщини, в майбутньому трудівниками своєї землі, що є актуальним і сьогодні. Ідеалом української народної педагоки здавна є така сім'я, де взаємини складаються на основі рівноправності чоловіка і жінки засадах трудового співробітництва і взаємодопомоги у вихованні дітей. Виховання дітей - найголовніший обов'язок батька і матері. Дітям подобається дружна сім'я, вони хочуть жити в щасливій сім'ї, бути сином чи донькою гарних батьків. Вам необхідно проаналізувати 15 тверджень. Деякі з тверджень залишають таке враження, що вони до виховання не стосуються. Проте ви повинні висловити свою думку щодо кожного твердження і виставити свій бал.
1. Батьки повинні передбачати всі проблеми, з якими може зіткнутися їхня дитина, аби допомогти їй у їх подоланні
2. Для того щоб бути хорошою матір*ю, досить спілкування лише з власною сім'єю.
3. Маленьку дитину слід завжди тримати при собі, що попередити її падіння і удари.
4. Якщо дитина робить те, що вона зобов*язана робити, вона знаходиться на правильному життєвому шляху.
5. Дитина не повинна брати участь у тих видах спорту, які можуть привести до фізичних каліцтв.
6. Виховання дитяти - праця важка і невдячна.
7. У дитини не повинно бути таємниць батьків.
8. Якщо мати не встигає приділяти час хованню дітей через власну професійну діяльність, значить, батько погано підтримує poдину матеріально.
9. Коханням батьків дитину не зіпсувати.
10. Батьки повинні захищати дитину негативних проявів реального життя.
11. Навчання - це головне, що повинна бити дитина. Все інше вдома можуть зробити батьки.
12. Мати - головна особа в будинку.
13. Сім*я повинна жити під девізом: "Все найкраще - дітям!"
14. Захистити дитину від будь-якої інформації можна шляхом запобігання її контакт оточуючими.
15. Батьки повинні допомогти дитині у визначенні кола його друзів і приятелів.