«

»

Історія виникнення грошей

Давним-давно, у столітті кам’яному, люди цілком обходилися без грошей. Навіщо вони їм були потрібні? Усе необхідне для життя вони отримували від природи. Адже  головне для людини, щоб  були їжа та житло. І жили люди в печерах, ходили на полювання з кийками так кам’яними сокирами, збирали рослини.

Але виявилося, що не кожна людина, що вміла робити сокири та іншу зброю, була заодно й гарним мисливцем! Виникла ідея: нехай зброяр робить зброю, а мисливець із цією зброєю на полювання ходить, при цьому за зброю мисливець зброяру платить видобутком!

Так виник взаємовигідний обмін-бартер. Чим людині все самій робити, у тому числі те, у чому вона погано розбирається, чи не краще розділити обов’язки й одну продукцію міняти на іншу, яку сам робити не можеш? Тобто виникла спеціалізація на виготовлення певних типів продукції.

 Історія виникнення грошей
Але щоб міняти один товар на іншій, необхідна потреба продавця конкретно в тому товарі, який пропонує інший торговець. Отже, обмін товарів міг відбуватися тільки при наявності потрібних товарів в обох торговців, що вступаюти в угоду.

Ця умова сильно обмежувало можливість товарообміну. Слід також урахувати, що при обміні повинна дотримуватися вимога рівності вартості товарів, що брала участь в обміні, що теж обмежувало обмін. Потреба в розвитку обміну привела до виділення з безлічі обмінюваних товарів еквівалента, використовуваного при обміні товарів.

Згодом виділилися товари, що володіли гарною ліквідністю (ліквідність – це здатність до реалізації). Це були тварини, хутра, дорогоцінні камені, сіль, зерно, посуд, меблі, взуття, одяг, дорогоцінні метали й т.п. Саме дорогоцінні метали (по більшій частині золото, срібло) були виділені в якості загального еквівалента.

Якості, властиві золоту, такі як: це метал рідкий, однорідний, ділений, може довгостроково зберігатися, портативний, сприяли вибору саме цього металу.

Товар, що володів максимальною ліквідністю, став грішми. Гроші – це самий ліквідний засіб. Відзначимо, що з’явилися гроші як результат економічних взаємин у господарському житті людей. Таким чином, виходить, що гроші з’явилися абсолютно об’єктивно. Гроші є товаром, а товар призначений для обміну.

 Історія виникнення грошей


Саме слово «гроші» виникло в результаті того, що прадавні римляни використовували Храм богині Джуно Монета як майстерню для карбування монет. В результаті всі місця, де робилися монети, сталі називати «монета». Англійський варіант цього слова «минт», французький — «моне»; від цього слова відбулося англійське слово «ваб»- гроші. Монети існують усюди близько 2500 років, але відомо,що їм передували різні предмети, що використовували як гроші