Свято Дня української писемності_09.11.2017

На підтримку   ініціативи    громадських    організацій    та з урахуванням важливої   ролі   української  мови  в  консолідації українського суспільства в 1997 році тодішнім президентом України Леонідом Кучмою був виданий Указ, за яким щорічно 9 листопада — День  української  писемності  та  мови,
який відзначається в   день  вшанування  пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

«Прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт,  створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм.

Існує два різновиди старослов’янських писемних знаків: кирилиця і глаголиця.

Кириличний алфавіт  з   XI ст. широко застосовується в історичній та світській літературі східних слов’ян.

Від давньоруського періоду його успадкували всі три східнослов’янські народи: російський, український і білоруський.» — про це і багато чого іншого дізналися учні Пологівського НВК, відвідавши урочистий захід з нагоди святкування Дня  української  писемності  та  мови в актовій залі школи від керівництвом вчителя української мови Зеленського Олександра Федоровича.